Arteta Subimendining Arsenalga mosligini ta’kidladi
Londonning "Arsenal" jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta yangi futbolchi Martin Subimendini haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Arsenal" rasmiy ravishda 26 yoshli yarimhimoyachini yakshanba kuni jamoaga qo‘shilganini e’lon qildi. Artetaning so‘zlariga ko‘ra, Martin o‘z mahorati va aql-idroki bilan jamoaga katta hissa qo‘shadi.
U jamoaga yaxshi moslashgan va asosiy o‘yinchilardan biriga aylanish uchun barcha imkoniyatlarga ega. So‘nggi bir necha mavsum davomida o‘zining avvalgi jamoasi va terma jamoasida ko‘rsatgan barqaror o‘yini uning "Arsenal"ga kelishiga asosiy sabab bo‘lgan.
Ispaniyalik futbolchi "Real Sosyedad"dan transfer qilingan bo‘lib, uning transfer summasi London klubi uchun 65 million yevroni tashkil etdi. Bu xarid "Arsenal" uchun muhim qo‘shilish bo‘lib, jamoaning yuqori natijalarga erishishida katta rol o‘ynashi kutilmoqda.

Артека подчеркнул соответствие Субименда Арсеналу
Главный тренер лондонского "Арсенала" Микель Артета высказал свои мысли о новом футболисте Мартине Субименди. Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Арсенал" официально объявил, что 26-летний полузащитник присоединился к команде в воскресенье. По словам Артеты, Мартин внесет большой вклад в команду своим мастерством и умом.
Он хорошо адаптировался в команде и имеет все возможности стать одним из основных игроков. Его стабильная игра в последние несколько сезонов в предыдущей команде и сборной стала основной причиной его перехода в "Арсенал".
Испанский футболист был приобретен у "Реал Сосьедад", сумма трансфера составила 65 миллионов евро для лондонского клуба. Эта покупка станет важным дополнением для "Арсенала" и ожидается, что она сыграет большую роль в достижении высоких результатов команды.