Deku Ronaldinyuni Messi va Ronaldudan ustun qo‘ydi
Mashhur sobiq futbolchi Deku, hozirda "Barselona" jamoasining sport direktori lavozimida faoliyat yuritmoqda, Lionel Messi, Krishtianu Ronaldu va Ronaldinyu orasida tanlov qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobiq portugaliyalik yarim himoyachi "Barselona"da Messi va Ronaldinyu bilan birga o‘ynagan, Ronaldu bilan esa Portugaliya terma jamoasida uchrashgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, u erta davrlardagi Messi va Ronaldu bilan bir jamoada o‘ynagan, ammo agar bittasini tanlash kerak bo‘lsa, Ronaldinyuni tanlaydi.
Dekuning ta’kidlashicha, Ronaldinyu texnik jihatdan eng yuqori darajada bo‘lgan futbolchi bo‘lib, u boshqalar qila olmagan ishlarni amalga oshirgan. Deku 2004 yildan 2008 yilgacha "Barselona"da o‘ynagan.
2021 yilda u klubga qaytib, skaut sifatida faoliyat boshlagan va 2023 yil yozidan boshlab sport direktori lavozimini egallagan. Ushbu ma’lumotlar ispan matbuoti tomonidan yoritilgan.

Деку поставил Роналдинью выше Месси и Роналду
Известный бывший футболист Деку в настоящее время занимает должность спортивного директора клуба "Барселона" и сделал выбор между Лионелем Месси, Криштиану Роналду и Роналдинью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший португальский полузащитник играл в "Барселоне" вместе с Месси и Роналдинью, а с Роналду встречался в сборной Португалии. По его словам, он играл в одной команде с Месси и Роналду в ранние годы, но если нужно выбрать одного, он выберет Роналдинью.
Деку подчеркивает, что Роналдинью был футболистом с высочайшим техническим уровнем, который выполнял то, что другие не могли. Деку играл в "Барселоне" с 2004 по 2008 год.
В 2021 году он вернулся в клуб и начал работать в качестве скаута, а с лета 2023 года занял должность спортивного директора. Эти данные были освещены испанской прессой.