Vinisius Musialaga tezda sog‘ayishni tiladi
Madridning "Real" futbolchisi Vinisius Junior yaqinda bo‘lib o‘tgan Jahon klub chempionatida "Bavariya" va "PSJ" o‘rtasidagi o‘yinda jiddiy jarohat olgan Jamal Musialega murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘limning oxirida Germaniyaning hujumchi yarim himoyachisi Parij darvozaboni Janluiji Donnarummaga urilgan. 22 yoshli o‘yinchi shifoxonaga olib ketilgan va keyinchalik uning kichik son suyagida singanligi aniqlangan.
Uning tiklanish muddati taxminan to‘rt-besh oyni tashkil etadi. Vinisius ijtimoiy tarmoqlarda Musialaning suratini joylab, unga tezda sog‘ayib qaytishini tiladi.
"Bavariya" ushbu o‘yinda "PSJ"ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lib, Jahon klub chempionatidan chiqib ketdi. Yarm finalda esa fransuz klubi "Real"ga qarshi maydonga tushadi.

Винисиус Мусиала быстро выздоровления желает
Футболист мадридского "Реала" Винисиус Жуниор обратился к Джамалу Мусиале, который недавно получил серьезную травму в матче между "Баварией" и "ПСЖ" на чемпионате мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце первого тайма нападающий сборной Германии столкнулся с вратарем Парижа Джанлуиджи Доннаруммой. 22-летний игрок был доставлен в больницу, и позже было установлено, что у него сломана малая берцовая кость.
Срок его восстановления составляет примерно четыре-пять месяцев. Винисиус разместил в социальных сетях фотографию Мусиалы и пожелал ему быстрого выздоровления.
"Бавария" в этом матче проиграла "ПСЖ" со счетом 0:2 и выбыла из чемпионата мира среди клубов. В полуфинале французский клуб встретится с "Реалом".