Baltika jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev o‘z jamoasiga Sankt-Peterburgning Zenit klubi yosh futbolchilarini taklif qilishga qiziqish bildirganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning fikricha, Zenit maktabi mamlakatdagi eng yaxshi maktablardan biri bo‘lib, bu yerda tayyorlangan yosh o‘yinchilar yuqori sifatga ega. Talalaevning so‘zlariga ko‘ra, yosh futbolchilar jamoaning kelajagi uchun muhim hisoblanadi va ular jamoaga yangi kuch bag‘ishlashi mumkin.
Eslatib o‘tish joizki, yaqinda o‘tkazilgan do‘stona o‘yinda Baltika jamoasi Zenit ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozongan edi. Shuningdek, 2024/2025 yilgi mavsum yakunlariga ko‘ra, Talalaev boshchiligidagi jamoa Melbet Birinchi liga g‘olibi bo‘ldi.
Bu yutuq natijasida jamoa Rossiya futbolining elit ligasiga ko‘tarildi. Jamoa rahbariyatining yosh va istedodli futbolchilarni jalb qilish istagi kelajakdagi muvaffaqiyatlar uchun muhim omil sifatida ko‘rilmoqda.

Талалаев: Мы предлагаем молодых футболистов Зенита
Главный тренер команды Балтика Андрей Талалаев сообщил о своем интересе к приглашению молодых футболистов из клуба Зенит Санкт-Петербург. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По их мнению, школа Зенита является одной из лучших в стране, и молодые игроки, подготовленные здесь, обладают высоким качеством. По словам Талалаева, молодые футболисты имеют важное значение для будущего команды и могут привнести новую силу в коллектив.
Стоит отметить, что в недавно проведенном товарищеском матче команда Балтика одержала победу над Зенитом со счетом 2:1. Также по итогам сезона 2024/2025 команда под руководством Талалаева стала победителем Первой лиги Melbet.
Этот успех позволил команде подняться в элитную лигу российского футбола. Желание руководства команды привлечь молодых и талантливых футболистов рассматривается как важный фактор для будущих успехов.