Cherchesov: Spartak doim birinchi o‘rinni maqsad qilishi kerak
Rossiyalik mashhur murabbiy Stanislav Cherchesov Moskvadagi Spartak jamoasining kelasi Premyer-liga mavsumida chempionlik uchun kurashish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Spartak, shuningdek, Dinamo, Lokomotiv, Zenit va Krasnodar kabi jamoalar har doim birinchi o‘rinni egallashni maqsad qilishlari lozim. Ular o‘z maydonida kuchli raqobat ko‘rsatib, yuqori natijalarga erishishlari kerak.
O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, Spartak Premyer-liga musobaqasida to‘rtinchi o‘rinni band etdi. Yangi mavsumda murabbiy Deyan Stankovich boshchiligidagi jamoa o‘z uy maydonida Makhachkaladagi Dinamo jamoasi bilan o‘yinini boshlaydi.
Ushbu uchrashuv 19 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Spartak muxlislari va mutaxassislar yangi mavsumda jamoaning yanada kuchliroq o‘yin ko‘rsatishini kutishmoqda.
Murabbiy Cherchesovning fikricha, bunday jamoalar doimo yuqori maqsadlarni ko‘zlab, chempionlik uchun kurashishi muhim hisoblanadi.

Черчесов: Спартак всегда должен ставить целью первое место
Известный российский тренер Станислав Черчесов высказал мнение о шансах московского Спартака бороться за чемпионство в следующем сезоне Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, Спартак, а также такие команды, как Динамо, Локомотив, Зенит и Краснодар, всегда должны ставить перед собой цель занять первое место. Они должны продемонстрировать сильную конкуренцию на своем поле и добиваться высоких результатов.
По итогам прошлого сезона Спартак занял четвертое место в соревновании Премьер-лиги. В новом сезоне команда под руководством тренера Деяна Станковича начнет свой матч на домашнем стадионе против команды Динамо из Махачкалы.
Эта встреча состоится 19 июля, в субботу. Болельщики Спартака и специалисты ожидают, что в новом сезоне команда покажет еще более сильную игру.
По мнению тренера Черчесова, важно, чтобы такие команды всегда ставили перед собой высокие цели и боролись за чемпионство.