Bitello Karraskalning Dinamoda qolishini istaydi
Braziliyalik yarim himoyachi Bitello Moskva «Dinamo» jamoasi a’zosi Xorxe Karraskal jamoani tark etishi mumkinligi haqida ma’lumotga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bitello ta’kidlashicha, Karraskalning kelajagi haqida qaror uning o‘zi va klub rahbariyatiga bog‘liq. U Karraskal «Dinamo»da qolishini umid qilmoqda va uning yangi mavsumda jamoaga yordam berishiga ishonadi.
OAVlarda jamoalar o‘rtasida kelishuv mavjudligi haqida xabarlar tarqalgan. 2024/2025 yilgi mavsumda Karraskal Rossiya chempionati va Kubogida jami 35 o‘yin o‘tkazib, sakkizta gol urgan va beshta samarali uzatma qilgan.
27 yoshli kolumbiyalik futbolchining «Dinamo» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. Uning bozor qiymati yetti million yevroni tashkil etadi.
Karraskalga asosiy raqobatchi sifatida Braziliyaning «Flamenqo» klubi ko‘rsatilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yakunlanishi mumkinligi haqida turli taxminlar mavjud.
Bitello so‘zlariga ko‘ra, jamoa rahbarlari va futbolchi o‘rtasidagi qaror kelajakka ta’sir qiladi va jamoaning muvaffaqiyati uchun muhim hisoblanadi.

Бителло Карраскаль хочет остаться в Динамо
Бразильский полузащитник Бителло прокомментировал информацию о том, что игрок московского «Динамо» Хорхе Карраскаль может покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бителло отметил, что решение о будущем Карраскаля зависит от него самого и руководства клуба. Он надеется, что Карраскаль останется в «Динамо» и верит, что тот сможет помочь команде в новом сезоне.
В СМИ появились сообщения о наличии соглашения между клубами. В сезоне 2024/2025 Карраскаль провел 35 матчей в чемпионате России и Кубке, забил восемь голов и сделал пять результативных передач.
У 27-летнего колумбийского футболиста действующий контракт с «Динамо» до 30 июня 2027 года. Его рыночная стоимость составляет семь миллионов евро.
В качестве основного конкурента Карраскаля называется бразильский клуб «Фламенго». Существуют различные предположения о том, что соглашения между клубом и игроком могут быть завершены.
По словам Бителло, решение между руководством команды и футболистом повлияет на будущее и является важным для успеха команды.