Cherchesov Zenit yubileyini ko‘chirishni tanqid qildi
Rossiya terma jamoasi, Moskva “Spartak” va Polsha “Legiya” jamoalarining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasining yubiley mavsumining ko‘chirilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, “Legiya” jamoasida o‘tkazilgan yubiley mavsumida ular nafaqat chempionlikni qo‘lga kiritishgan, balki kubok sohibi ham bo‘lishgan, shuning uchun hech qanday ko‘chirish zarurati tug‘ilmagan. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, Rossiya chempionatida “Zenit” jamoasi ikkinchi o‘rinni egalladi va olti mavsum ketma-ket chempionlik seriyasini to‘xtatdi.
Birinchi bor tarixda “Krasnodar” jamoasi chempionlikni qo‘lga kiritdi. Rossiya kubogining sohibi esa Moskva shahrining CSKA jamoasi bo‘ldi.
Ushbu o‘zgarishlar mamlakat futbolida muhim voqea sifatida qabul qilinmoqda va jamoalar yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Черчесов раскритиковал перенос юбилея Зенита
Бывший главный тренер сборной России, московского "Спартака" и польской "Легии" Станислав Черчесов высказал мнение о переносе юбилейного сезона санкт-петербургского "Зенита". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, в юбилейном сезоне, проведенном в "Легии", они не только завоевали чемпионство, но и стали обладателями кубка, поэтому не было необходимости в переносе. По итогам прошлого сезона команда "Зенит" заняла второе место в чемпионате России и прервала серию из шести подряд чемпионств.
Впервые в истории чемпионство завоевала команда "Краснодар". Обладателем Кубка России стала команда ЦСКА из Москвы.
Эти изменения воспринимаются как важное событие в футболе страны, и команды готовятся к новому сезону.