Cherchesov: Murabbiylikni bir vaqtda olib bo‘lmaydi
Mashhur futbol murabbiyi Stanislav Cherchesov murabbiylik lavozimlarini klub va milliy terma jamoada bir vaqtda bajarish haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z amaliy tajribasiga tayangan holda bunday birlashma uning uchun maqbul emasligini ta’kidladi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, bu masala faqat murabbiy emas, balki federatsiya va klub uchun ham muhimdir.
Shuningdek, u bunday holatga har kimning o‘z qarashi borligini qayd etdi. Eslatib o‘tamiz, Valeriy Karpin hozirda Rossiya milliy terma jamoasi va Moskva «Dinamo» klubida murabbiylik qilmoqda.
Ushbu 56 yoshli mutaxassis milliy jamoani 2021 yildan beri boshqarib kelmoqda. Karpin «Dinamo» klubining bosh murabbiyi lavozimiga o‘tgan oyning o‘rtalarida tayinlangan va u bilan uch yillik shartnoma imzolangan.
Bu holat murabbiylik faoliyatida ikki xil mas’uliyatni bir vaqtning o‘zida bajarish masalasini yana bir bor ko‘tarib chiqmoqda.

Черчесов: Тренерство невозможно совмещать в одно время
Известный футбольный тренер Станислав Черчесов высказал свое мнение о том, что нельзя одновременно занимать тренерские должности в клубе и национальной сборной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что, опираясь на свой практический опыт, такое совмещение для него неприемлемо. По словам тренера, этот вопрос важен не только для тренера, но и для федерации и клуба.
Также он отметил, что у каждого есть свое мнение по этому поводу. Напомним, что Валерий Карпин в настоящее время тренирует национальную сборную России и московский клуб «Динамо».
Этот 56-летний специалист руководит национальной командой с 2021 года. Карпин был назначен главным тренером клуба «Динамо» в середине прошлого месяца, и с ним был подписан трехлетний контракт.
Эта ситуация вновь поднимает вопрос о совмещении двух различных обязанностей в тренерской деятельности.