Lepsay: Santos Vegadan kuchliroq himoyachi
Mashhur agent Timur Lepsay yangi himoyachi Roman Vega darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Vega yaxshi futbolchi bo‘lib, u asosan qanot chizig‘ida o‘ynaydi. Roman klassik lateral pozitsiyasida harakat qiladi.
Agar «Zenit» uch nafar himoyachi bilan o‘ynashga o‘tadigan bo‘lsa, ushbu transferning maqsadi tushunarli bo‘ladi, dedi Lepsay «RB Sport» nashriga bergan intervyusida. Shu bilan birga, agent to‘rt nafar himoyachi bilan o‘ynaganda, yoshiga qaramay, Duglas Santos Vega’dan kuchliroq ekanligini ta’kidladi.
2025 yilda Vega barcha musobaqalarni hisobga olganda 15 o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va ikki golga uzatma berdi. Oldinroq 21 yoshli argentinalik futbolchiga «Zenit» qancha mablag‘ sarflagani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.

Lepsay: Сантоc Вега сильнее защитник
Известный агент Тимур Лепсай высказал мнение о новом защитнике Романе Веге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Вега хороший футболист, который в основном играет на фланге. Роман действует на классической латеральной позиции.
Если «Зенит» перейдет на игру с тремя защитниками, цель этого трансфера станет понятной, сказал Лепсай в интервью изданию «RB Sport». При этом агент отметил, что при игре с четырьмя защитниками, несмотря на возраст, Дуглас Сантос сильнее Веги.
В 2025 году Вега, учитывая все соревнования, вышел на поле в 15 матчах, забил один гол и отдал две голевые передачи. Ранее появилась информация о том, сколько средств «Зенит» потратил на 21-летнего аргентинского футболиста.