Milan va Al-Xilol Ernandes transferini tasdiqladi
Italiya «Milan» va Saudiya Arabistoni «Al-Xilol» klublari fransuz himoyachisi Teo Ernandesning transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi o‘zi ham ikki hafta oldin o‘tishga rozilik bildirganini taniqli jurnalist Fabritsio Romano ma’lum qilmoqda. Klublar AQShda o‘tadigan Klub jahon chempionati tugagach, oxirgi rasmiy jarayonlarni yakunlashni rejalashtirmoqda.
2024/2025 yilgi mavsumda 27 yoshli fransuz barcha musobaqalarda jami 49 o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va oltita golli pas berdi. Uning «Milan» bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil 30 iyungacha amal qiladi.
Hozirgi bozor qiymati 35 million yevroga baholanmoqda. Bu transfer ikki klub uchun ham strategik ahamiyatga ega bo‘lib, futbolchining faoliyatini yangi bosqichga olib chiqadi.

Милан и Аль-Хилол подтвердили трансфер Эрнандеса
Италия «Милан» и клуб Саудовской Аравии «Аль-Хилол» достигли соглашения по трансферу французского защитника Тео Эрнандеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сам футболист также подтвердил, что согласился на переход две недели назад, сообщил известный журналист Фабрицио Романо. Клубы планируют завершить последние официальные процедуры после окончания клубного чемпионата мира, который пройдет в США.
В сезоне 2024/2025 годов 27-летний француз провел 49 матчей во всех турнирах, забил пять голов и отдал шесть голевых передач. Его действующий контракт с «Миланом» действует до 30 июня 2026 года.
Текущая рыночная стоимость оценивается в 35 миллионов евро. Этот трансфер имеет стратегическое значение для обоих клубов и выведет карьеру футболиста на новый уровень.