Dinamo Karraskal taklifini qoniqarli topmadi
Pavel Pivovarov, poytaxtning Dinamo jamoasi bosh direktori, jamoaning yarim himoyachisi Xorxe Karraskalning kelajagi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoaga kelgan taklif ularni qoniqtirmaydi. Rad javobidan so‘ng vaziyat o‘zgarishsiz qolmoqda va klub tomonidan qo‘shimcha aloqalar bo‘lmadi.
Shu sababli, Pivovarov Xorxe Karraskalni joriy mavsumda jamoada o‘ynashini kutayotganini ma’lum qildi. Oldinroq Karraskal agenti futbolchining Flamengo klubiga o‘tishi bo‘yicha shartnoma hali kelishilmaganini bildirgan edi.
2024/25 yilgi Rossiya chempionatida kolumbiyalik futbolchi 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urdi va 3 ta golli uzatma amalga oshirdi. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga ahamiyatli hissa qo‘shayotganini ko‘rsatadi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishmovchiliklar hal bo‘lsa, kelajakdagi transferlar haqida aniqroq ma’lumotlar beriladi. Hozircha jamoa Karraskalni mavsum davomida o‘z safida ushlab qolishga intilmoqda.

Динамо не нашло предложение Карраскаля удовлетворительным
Павел Пивоваров, генеральный директор столичного клуба Динамо, сообщил о будущем полузащитника Хорхе Карраскаля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, предложение, поступившее в клуб, их не устраивает. После отказа ситуация остается без изменений, и дополнительных контактов со стороны клуба не было.
Поэтому Пивоваров заявил, что ожидает, что Хорхе Карраскаль будет играть в команде в текущем сезоне. Ранее агент Карраскаля сообщил, что контракт на переход футболиста в клуб Фламенго еще не согласован.
В чемпионате России 2024/25 колумбийский футболист провел 29 матчей, забил 7 голов и сделал 3 голевые передачи. Эти показатели свидетельствуют о том, что он вносит значительный вклад в команду.
Если разногласия между клубом и футболистом будут разрешены, будут предоставлены более точные данные о будущих трансферах. Пока команда стремится удержать Карраскаля в своем составе на протяжении всего сезона.