Donnarumma bilan PSJ shartnomasi uzaytiriladi
Agent Vinchenzo Rayola, PSJ jamoasi darvozaboni Janluidji Donnarummaning manfaatlarini himoya qiladi, klub bilan shartnoma uzaytirilishi bo‘yicha muzokaralar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, aynan Donnarumma Oltin to‘p sovriniga loyiq, chunki uning muvofiq to‘pni ushlashlari bo‘lmasa, PSJ Chempionlar ligasida g‘olib bo‘lmas edi. Hozirgi vaqtda muzokaralar davom etmoqda va ular ijobiy natija kutmoqda.
Klub jahon chempionati tugaguniga qadar kutish kerak, shundan so‘ng qisqa muddatda kelishuvga erishishga harakat qilinadi, deydi agent La Gazzetta dello Sport nashriga bergan intervyusida. 26 yoshli Donnarumma 2021 yildan beri PSJ safida o‘ynaydi.
Joriy mavsumda u 45 o‘yinda maydonga tushib, 40 ta gol o‘tkazib yuborgan, shuningdek, 16 marta darvozasini qo‘riqlashga muvaffaq bo‘lgan. Uning faoliyati jamoa muvaffaqiyatida muhim ahamiyatga ega.

В Сирии подписано историческое соглашение о мире
Агент Винченцо Райола, защищающий интересы вратаря ПСЖ Джанлуиджи Доннаруммы, высказался о переговорах по продлению контракта с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, именно Доннарума достоин Золотого мяча, так как без его соответствующих сейвов ПСЖ не стал бы победителем Лиги чемпионов. В настоящее время переговоры продолжаются, и они ожидают положительного результата.
Клуб должен подождать до окончания чемпионата мира, после чего в кратчайшие сроки будет предпринята попытка достичь соглашения, говорит агент в интервью изданию La Gazzetta dello Sport. 26-летний Доннарума играет за ПСЖ с 2021 года.
В текущем сезоне он вышел на поле в 45 матчах, пропустив 40 голов, а также 16 раз сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности. Его выступления имеют важное значение для успеха команды.