Sobiq «Barselona» va Xorvatiya terma jamoasi yarim himoyachisi Ivan Rakitich rasmiy ravishda faoliyatini yakunlaganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida xayrlashuv nutqini o‘z videoyozuvida taqdim etdi. Ivan Rakitich «Barselona» jamoasi tarkibida jami o‘n uchta klub sovrinlarini qo‘lga kiritgan.
Shuningdek, Xorvatiya terma jamoasi bilan jahon chempionatida kumush va bronza medallarini olgan. So‘nggi faoliyatini u o‘z vatani Xorvatiyada joylashgan «Hayduk» klubida davom ettirdi.
Oldinroq ommaviy axborot vositalari «Hayduk» klubida Rakitich uchun ma’muriy lavozim ajratilishi mumkinligi haqida xabar bergan edi. Bu qaror uning klubdagi tajribasi va futbol sohasidagi bilimlarini hisobga olgan holda qabul qilinmoqda.
Ivan Rakitichning faoliyatini yakunlashi ko‘plab muxlislar va mutaxassislar tomonidan e’tirof etilmoqda. Uning o‘yin uslubi va jamoaga qo‘shgan hissasi doimo esda qoladi.

Иван Ракитич официально завершил свою карьеру
Бывший полузащитник «Барселоны» и сборной Хорватии Иван Ракитич официально объявил о завершении своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он представил прощальную речь в своем видеозаписи на страницах социальных сетей. Иван Ракитич завоевал в составе команды «Барселона» в общей сложности тринадцать клубных трофеев.
Также он получил серебряные и бронзовые медали на чемпионате мира с национальной сборной Хорватии. Последнюю часть своей карьеры он продолжил в клубе «Хайдук», расположенном в его родной Хорватии.
Ранее средства массовой информации сообщали, что для Ракитича в клубе «Хайдук» может быть выделена административная должность. Это решение принимается с учетом его опыта в клубе и знаний в области футбола.
Завершение карьеры Ивана Ракитича признается многими болельщиками и специалистами. Его стиль игры и вклад в команду всегда останутся в памяти.