Sankt-Peterburgning "Zenit" futbol klubining bosh murabbiyi Vilyam de Oliveira jamoaning yangi o'yinchisi Roman Vega faoliyatini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so'zlariga ko'ra, Vega birinchi o'yinda yaxshi taassurot qoldirdi. Garchi bu uning klubdagi ilk o'yini bo‘lgan bo‘lsa-da, u hamkasblari bilan o‘zaro aloqalarni yanada yaxshilashi kerak.
Vega to‘p bilan yaxshi ishlaydi va harakatlari tez va aniq. Murabbiy jamoaga yordam berishiga umid bildirmoqda.
Eslatib o‘tish joizki, Roman Vega ushbu yil iyul oyida "Zenit" tarkibiga qo‘shildi. Oldinroq u "Argentinos Xuniors" futbol klubida o‘ynagan.
Shu klubda ilgari "Zenit"da harakat qilgan hujumchi Lusiano ham faoliyat yuritgan. "Argentinos Xuniors" jamoasida Vega jami 63 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U bu o‘yinlarda bitta gol urdi va uchta golga uzatma berdi. Uning o‘yini jamoaga foydali bo‘lishi kutilmoqda.

Наставник "Зенита" Роман Веган высоко оценил
Главный тренер футбольного клуба "Зенит" из Санкт-Петербурга Вильям де Оливейра высоко оценил деятельность нового игрока команды Романа Веги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, Вега произвел хорошее впечатление в своем первом матче. Хотя это была его первая игра в клубе, ему нужно улучшить взаимодействие с товарищами по команде.
Вега хорошо работает с мячом, его действия быстрые и точные. Тренер надеется, что он сможет помочь команде.
Стоит отметить, что Роман Вега присоединился к "Зениту" в июле этого года. Ранее он играл в футбольном клубе "Аргентинос Хуниорс".
В этом клубе также ранее играл нападающий, который выступал за "Зенит", Луциано. В составе "Аргентинос Хуниорс" Вега провел в общей сложности 63 матча.
В этих играх он забил один гол и сделал три голевые передачи. Ожидается, что его игра будет полезной для команды.