Smolov tanqidga tayyor, yolg‘onlarga qarshi chiqdi
Sobiq “Krasnodar” futbolchisi Fyodor Smolov “Kofemaniya”da yuzaga kelgan mojaro haqida turli versiyalarning tarqalishiga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning aksariyati yolg‘on axborot ekanini ta’kidladi va bunday xabarlar nima uchun tarqatilayotganini ham yaxshi tushunganini bildirdi. Smolov o‘zining qilgan xatosi uchun tanqidga tayyorligini aytdi va buning uchun javobgarlikni o‘z zimmasiga olishini ma’lum qildi.
Biroq u rostgo‘y bo‘lmagan ma’lumotlarni o‘qiganda bu holat unga nafaqat kulgili, balki achinarli tuyulishini ham yashirmadi. Yaqinda ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan videoda Smolov “Kofemaniya”da ikki kishiga zarba bergani ko‘rsatilgan edi.
Ulardan biri biroz sustroq bo‘lsa, ikkinchi zarba to‘g‘ridan-to‘g‘ri yuzga qaratilgan edi. Ushbu mojaro may oyining oxirlarida, Smolov “Krasnodar” jamoasi bilan Rossiya chempioni bo‘lganidan so‘ng bir necha kun o‘tib sodir bo‘lgani aytiladi.

Смолов готов к критике, выступил против лжи
Бывший футболист "Краснодара" Фёдор Смолов прокомментировал распространение различных версий о конфликте, возникшем в "Кофемании". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что большинство из них является ложной информацией и заявил, что хорошо понимает, почему такие сообщения распространяются. Смолов сказал, что готов к критике за свою ошибку и заявил, что возьмет на себя ответственность за это.
Однако он не скрывал, что, читая недостоверные сведения, это положение кажется ему не только смешным, но и печальным. Недавно в социальных сетях было распространено видео, на котором Смолов показан, как он наносит удар двум людям в "Кофемании".
Один из них был немного медлителен, а второй удар был направлен прямо в лицо. Этот инцидент, как сообщается, произошел через несколько дней после того, как Смолов стал чемпионом России с командой "Краснодар" в конце мая.
Также стало известно, что в конце сезона 2024/2025 Смолов покинет "Краснодар". Футболист впервые высказал свое мнение по поводу этого инцидента и нарушил молчание.