Moskvadagi «Spartak» jamoasining sobiq hujumchisi Denis Davydov yangi mavsumda «qizil-oq» jamoa tarkibiga yangi qo‘shilgan Anton Zabolotniyning qancha gol urishini taxmin qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Rossiyada katta darajadagi hujumchilar ko‘p emas. Asosan Sobolev, Dzyuba va Zabolotniy shu toifaga kiradi.
Davydovning aytishicha, Anton uchun yangi mavsum yaxshi o‘tadi va u besh yoki yetti gol urishi mumkin. O‘tgan mavsumda 34 yoshli hujumchi «Ximki» jamoasida o‘ynadi.
U barcha musobaqalarda jami 31 o‘yinda maydonga tushib, oltita gol urdi va beshta golga uzatma berdi. Denis Davydov sobiq «Zenit», «Tosno» va «Sochi» jamoalari hujumchisi bo‘lgan Anton yaqinda «Spartak» safiga qo‘shildi.
Ushbu o‘zgarish jamoa uchun ijobiy yangilik sifatida baholanmoqda. Yangi mavsumda Anton Zabolotniyning faoliyati jamoaning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Давыдов Заболотынь предположил количество голов
Бывший нападающий московского «Спартака» Денис Давыдов предположил, сколько голов забьет новый игрок «красно-белых» Антон Заболотный в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в России не так много нападающих высокого уровня. В основном это Соболев, Дзюба и Заболотный.
По словам Давыдова, для Антона новый сезон пройдет удачно, и он может забить пять или семь голов. В прошлом сезоне 34-летний нападающий играл в команде «Химки».
Он провел на поле в общей сложности 31 матч во всех турнирах, забил шесть голов и сделал пять голевых передач. Денис Давыдов, бывший нападающий «Зенита», «Тосно» и «Сочи», недавно присоединился к «Спартаку».
Это изменение оценивается как положительная новость для команды. Ожидается, что деятельность Антона Заболотного в новом сезоне окажет положительное влияние на результаты команды.