Lovchev Zabolotniyning Spartakga o'tishini tushunmaydi
Sobiq Moskva «Spartak» futbolchisi Yevgeniy Lovchev Anton Zabolotniyning «qizil-oq» jamoasiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Zabolotniyning transferini tushunish qiyinligini ta’kidladi va uning kuchsiz futbolchi ekanini aytdi. Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy o‘yinchilik faoliyatini tez orada yakunlashi kerak, chunki uning yoshi bunga imkon bermaydi.
O‘tgan mavsumda Anton Zabolotniy Moskva yaqinidagi «Himki» klubida o‘ynagan. U ushbu jamoa safida oltita gol urib, beshta golga uzatma bergan.
Rossiya chempionatining so‘nggi mavsumida «Spartak» jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovich rahbarligida to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Jamoa kelgusi mavsumda yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.
Shu bilan birga, futbol ixlosmandlari va mutaxassislar Zabolotniyning «Spartak»dagi o‘yinini diqqat bilan kuzatib boradi. U yangi jamoada o‘zini qanday ko‘rsatishi katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Ловчев не понимает перехода Заболотного в Спартак
Бывший футболист московского «Спартака» Евгений Ловчев высказался о переходе Антона Заболотного в «красно-белую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что понять трансфер Заболотного сложно, и сказал, что он слабый футболист. По словам Ловчева, Заболотному следует завершить карьеру игрока в ближайшее время, так как его возраст этому не способствует.
В прошлом сезоне Антон Заболотный играл в клубе «Химки» под Москвой. Он забил шесть голов и отдал пять голевых передач за эту команду.
В последнем сезоне чемпионата России команда «Спартак» под руководством главного тренера Деяна Станковича заняла четвертое место. Команда стремится показать лучшие результаты в следующем сезоне.
При этом футбольные болельщики и специалисты внимательно следят за игрой Заболотного в «Спартаке». Как он проявит себя в новой команде вызывает большой интерес.