Ivan Ignatyev Rossiya chempionatiga qaytmoqchi
Aljirning "Kabiliya" futbol klubi hujumchisi Ivan Ignatyev Rossiya chempionatiga qaytish istagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ma’lum qilishicha, bir qancha klublar unga qiziqish bildirgan, ammo hozircha faqat gap-so‘zlar bo‘lib qolmoqda. Ignatyevning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya Premer-ligasining darajasi Aljir chempionatidan ancha yuqori, shuning uchun u o‘zini o‘sha yerda sinab ko‘rmoqchi.
Ivan Ignatyev 2025 yil qishda Yerevandagi "Urartu" klubidan ketib, "Kabiliya" jamoasiga qo‘shilgan. U ilgari Rossiyada "Rubin" (Qozon), "Kryl'ya Sovetov", "Lokomotiv" (Moskva) va "Sochi" klublarida, shuningdek, Serbiya "Zheleznichar Panchevo" jamoasida o‘ynagan.
U "Kabiliya" safida mamlakat chempionatining 15 o‘yinida jami besh gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Ignatyevning maqsadi Rossiya chempionatida o‘zini yana ko‘rsatish va yuqori darajadagi futbolni davom ettirishdir.
U kelajakda faoliyatini yana Rossiyada davom ettirishni istaydi va shu borada takliflarni kutmoqda. Rossiya Premer-ligasi tajribali futbolchilar uchun jozibador bo‘lib qolmoqda.

Иван Игнатьев хочет вернуться в чемпионат России
Нападающий алжирского футбольного клуба "Кабилия" Иван Игнатьев высказал желание вернуться в чемпионат России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сообщил, что несколько клубов проявили к нему интерес, но пока это только разговоры. По словам Игнатьева, уровень Российской Премьер-лиги значительно выше, чем в алжирском чемпионате, поэтому он хочет попробовать себя там.
Иван Игнатьев покинул ереванский клуб "Урарту" зимой 2025 года и присоединился к команде "Кабилия". Ранее он играл в России за "Рубин" (Казань), "Крылья Советов", "Локомотив" (Москва) и "Сочи", а также в сербском клубе "Железничар Панчево".
В составе "Кабилии" он успел забить пять голов в 15 матчах чемпионата страны. Цель Игнатьева — снова проявить себя в чемпионате России и продолжить играть в футбол на высоком уровне.
Он хочет продолжить свою карьеру в России и ждет предложений. Российская Премьер-лига по-прежнему остается привлекательной для опытных футболистов.