Ignatyev: CSKA mavsumoldi tayyorgarlikda kuchli o‘yin ko‘rsatdi
Rossiya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Boris Ignatyev Moskva CSKA jamoasining mavsumoldi tayyorgarligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Armeets” jamoasi mavsum oralig‘ida yaxshi o‘yin namoyish etdi. Ushbu bosqich asosida aytish mumkinki, CSKA mavsumda yetakchi jamoalardan biri bo‘ladi.
Superkubok g‘olibi esa ko‘plab omillarga bog‘liq bo‘ladi. Bu omillar orasida jamoaning intilishi, o‘yin sifati va maqsadlari muhim ahamiyatga ega, dedi Ignatyev Betonmobile portaliga bergan intervyusida.
Esda tutish kerakki, iyun oyida CSKA bosh murabbiyi sifatida shveytsariyalik mutaxassis Fabio Chelestini ish boshladi. “Armeets” jamoasi ommaviy axborot vositalarida mashhur bo‘lgan “Amkal” klubini 4:0 hisobida mag‘lub etdi.
Shuningdek, Belgradning “Partizan” jamoasini 3:1 va OFK jamoasini 4:2 hisobida ishonchli tarzda yengishga erishdi. Ushbu natijalar yangi murabbiy ostida jamoaning yaxshi tayyorgarlik ko‘rayotganidan dalolat beradi.

Игнатьев: ЦСКА показал сильную игру в предсезонной подготовке
Бывший главный тренер сборной России Борис Игнатьев высказал мнение о предсезонной подготовке московского ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда "Армеец" показала хорошую игру в межсезонье. На основании этого этапа можно сказать, что ЦСКА будет одной из ведущих команд в сезоне.
Победитель Суперкубка будет зависеть от множества факторов. Среди этих факторов важное значение имеют стремление команды, качество игры и цели, сказал Игнатьев в интервью порталу Betonmobile.
Следует отметить, что в июне швейцарский специалист Фабио Челестини начал работу в качестве главного тренера ЦСКА. Команда "Армеец" одержала победу над клубом, ставшим популярным в СМИ, "Амкал" со счетом 4:0.
Также была уверенно обыграна белградская команда "Партизан" со счетом 3:1 и команда OFK со счетом 4:2. Эти результаты свидетельствуют о хорошей подготовке команды под руководством нового тренера.