Di Mariya Rosario Sentral bilan chempion bo‘lishni xohlaydi
Anxel di Mariya «Benfika» klubini tark etib, o‘zining ona yurtidagi «Rosario Sentral» jamoasiga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Argentina klubi 37 yoshli yulduz futbolchini taqdim etdi. Mashhur o‘yinchi Yevropada 18 yil davomida muvaffaqiyatli faoliyat yuritgach, vataniga qaytdi.
Di Mariya AlbicelesteTalk bilan suhbatda «Men «Rosario Sentral» jamoasi bilan chempion bo‘lishni xohlayman. Bu futboldagi yagona maqsadim bo‘lib, hali unga erisha olmadim», deb aytdi.
Hozirda «Rosario» B guruhida 16 turdan so‘ng 35 ochko bilan turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda. Ular «River Pleyt»dan to‘rt ochko oldinda turibdi.
Yevropada Anxel di Mariya «Benfika», «Yuventus», «PSJ», «Manchester Yunayted» va Madridning «Real» klublarida o‘ynagan. Uning boy tajribasi va yuqori mahorati jamoaga katta yordam beradi.
Anxel di Mariyaning qaytishi «Rosario Sentral» uchun muhim voqea hisoblanadi va u jamoaning chempionlik orzusini amalga oshirishiga umid bog‘lanmoqda.

Ди Мария Росарио хочет стать чемпионом с Сентралом
Анхель ди Мария покинул клуб «Бенфика» и вернулся в свою родную команду «Росарио Сентрал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно аргентинский клуб представил 37-летнюю звезду футбола. Знаменитый игрок вернулся на родину после успешной карьеры в Европе, продолжавшейся 18 лет.
Ди Мария в интервью AlbicelesteTalk сказал: «Я хочу стать чемпионом с командой «Росарио Сентрал». Это моя единственная цель в футболе, и я еще не достиг ее».
В настоящее время «Росарио» занимает первое место в группе B с 35 очками после 16 туров. Они опережают «Ривер Плейт» на четыре очка.
В Европе Анхель ди Мария играл в клубах «Бенфика», «Ювентус», «ПСЖ», «Манчестер Юнайтед» и мадридском «Реале». Его богатый опыт и высокий уровень мастерства окажут команде большую помощь.
Возвращение Анхеля ди Марии является важным событием для «Росарио Сентрал», и на него возлагаются надежды в осуществлении мечты команды о чемпионстве.