Tyago Silva Chelsea bilan o‘yinga tayyorlanmoqda
Fluminense jamoasining markaziy himoyachisi Tyago Silva Jahon klub chempionati yarim finalida Chelsea jamoasi bilan bo‘lib o‘tadigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv seshanba kuni, Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanishi rejalashtirilgan. Tyago Silva aytishicha, Chelsea bilan uchrashuv uning uchun alohida ahamiyatga ega bo‘lgan o‘yinlardan biridir.
U bu o‘yinda g‘alaba qozonib, finalga yo‘l olish yanada muhim bo‘lishini ta’kidladi. Himoyachi Enzo Mareska bilan yaxshi tanish emasligini, biroq Chelsea jamoasining ko‘plab futbolchilari bilan yaqin aloqada ekanligini aytdi.
U haftasiga deyarli doimiy tarzda ular bilan muloqotda bo‘lishini ta’kidladi. Tyago Silva Chelsea jamoasida faoliyat yuritgan davrida ko‘plab qimmatli tajribalar orttirganini, shuningdek, o‘zining karerasidagi muhim sovrinlardan birini qo‘lga kiritganini qayd etdi.
U Chelsea safida 2020 yildan 2024 yilgacha o‘ynagan. Tyago Silvaga sentabr oyida 41 yosh to‘ladi.
Uchrashuvda muvaffaqiyat tilagan futbolchi jamoasining g‘alabasi uchun bor kuchini sarflashini bildirdi.

Тьяго Силва готовится к игре с Челси
Центральный защитник команды Флуминенсе Тьяго Силва поделился своими мыслями о предстоящем матче с командой Челси в полуфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч запланирован на вторник, начало в 22:00 по московскому времени. Тьяго Силва отметил, что встреча с Челси является одной из игр, имеющих для него особое значение.
Он подчеркнул, что победа в этом матче и выход в финал будет еще более важным. Защитник сказал, что не очень хорошо знаком с Энцо Мареской, но у него есть близкие отношения со многими игроками команды Челси.
Он отметил, что почти постоянно общается с ними на протяжении недели. Тьяго Силва отметил, что за время своей карьеры в Челси он приобрел много ценного опыта и также завоевал один из важных трофеев в своей карьере.