Bitello: Lichka va Karpin uslubi farq qiladi
Moskva «Dinamo» jamoasi futbolchisi Bitello sobiq va hozirgi bosh murabbiylar, ya’ni Marsel Lichka hamda Valeriy Karpin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, har bir murabbiy o‘ziga xos uslubga ega. Bitello ta’kidlashicha, Karpin ham, Marsel Lichka ham juda yaxshi murabbiylardir.
Ularning o‘yin uslubi jihatidan farqlari bor, xususan, taktika, pressing va himoyadagi harakatlarda farqlar mavjud. Marsel Lichka 2023-yil iyundan 2025-yil maygacha jamoani boshqargan.
Uning rahbarligida jamoa chempionatda bronza medallarini qo‘lga kiritgan. Biroq, u o‘tgan mavsum yakunidan oldin, to‘rt tur qolganda, ishdan ozod qilingan.
Natijada jamoa chempionatda beshinchi o‘rinni egallagan. Valeriy Karpin esa «Dinamo» jamoasiga bir oy oldin bosh murabbiy sifatida tayinlangan va uch yillik shartnoma imzolagan.

Bitello: Стиль Лички и Карпина отличается
Футболист московского «Динамо» Бителло высказался о бывших и нынешних тренерах, а именно Марселе Личке и Валерии Карпине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, каждый тренер имеет свой уникальный стиль. Бителло подчеркивает, что как Карпин, так и Марсель Личка являются очень хорошими тренерами.
У них есть различия в игровом стиле, в частности, различия в тактике, прессинге и действиях в защите. Марсель Личка руководил командой с июня 2023 года по май 2025 года.
Под его руководством команда завоевала бронзовые медали в чемпионате. Однако он был освобожден от должности за четыре тура до окончания прошлого сезона.
В результате команда заняла пятое место в чемпионате. Валерий Карпин был назначен главным тренером команды «Динамо» месяц назад и подписал трехлетний контракт.