Arauho Barselonada qolishi kutilmoqda
Himoyachi Ronald Arauho "Barselona" klubida faoliyatini davom ettirishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
1 iyuldan 15 iyulgacha Arauho shartnomasini sotib olish uchun 60 million yevro miqdorida to‘lov amalga oshirilishi mumkin. Hozircha urugvaylik futbolchi uchun aniq takliflar mavjud emas va u mavsumoldi tayyorgarlikka tayyorlanmoqda.
Shu sababli, Arauho jamoani tark etmaydi, degan fikrlar mavjud. Bu haqda Mundo Deportivo nashri ma’lumot berdi.
Arauho bilan "Barselona" o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2031 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. 26 yoshli futbolchi klubga oldindan qaytib, individual dastur asosida mashg‘ulotlarni boshladi.
Bu esa uning yangi mavsumda asosiy tarkib uchun kurashishga tayyorligini ko‘rsatadi. Shunday qilib, Arauho jamoada muhim o‘rin egallashni maqsad qilgan.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar barqarorligi uning kelajagi haqida ijobiy fikrlarni kuchaytirmoqda.

Араухо ожидается, что останется в Барселоне
Защитник Рональд Араухо, как ожидается, продолжит свою карьеру в клубе "Барселона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
С 1 по 15 июля может быть осуществлен платеж в размере 60 миллионов евро для выкупа контракта Араухо. На данный момент для уругвайского футболиста нет конкретных предложений, и он готовится к предсезонной подготовке.
По этой причине существуют мнения, что Араухо не покинет команду. Об этом сообщает издание Mundo Deportivo.
Действующий контракт Араухо с "Барселоной" рассчитан до середины 2031 года. 26-летний футболист вернулся в клуб и начал тренировки по индивидуальной программе.
Это свидетельствует о его готовности бороться за место в основном составе в новом сезоне. Таким образом, Араухо поставил перед собой цель занять важное место в команде.