Timoshuk: Syon bilan o‘yin Zenit uchun tajriba
Piter shahrining Zenit jamoasi murabbiylar shtabi a’zosi Anatoliy Timoshuk Shveytsariyaning Syon jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadigan do‘stona o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, Syon jamoasi Shveytsariyada yetakchi hisoblanmasa-da, bunday xalqaro o‘yin jamoa uchun yaxshi tajriba bo‘ladi. Bu o‘yin nafaqat futbolchilar, balki muxlislar uchun ham muhimdir.
Do‘stona o‘yin ertaga, 9 iyul kuni Sankt-Peterburg stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi.
Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, oldingi o‘yinda Sergey Semak boshchiligidagi Zenit jamoasi Kaliningradning Baltika jamoasiga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi. Bu o‘yin jamoaga xatolarini tahlil qilish va kelajakdagi o‘yinlarga yaxshiroq tayyorgarlik ko‘rish imkonini beradi.
Zenit jamoasi muxlislarining qo‘llab-quvvatlashi bilan yangi musobaqalarda muvaffaqiyatlarga erishishga intilmoqda.

Тимошук: Игра с Сионом — опыт для Зенита
Член тренерского штаба петербургского Зенита Анатолий Тимощук высказал свои мысли о предстоящем товарищеском матче с швейцарским Сьоном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что хотя команда Сьон и не является лидером в Швейцарии, такая международная игра будет хорошим опытом для команды. Этот матч важен не только для футболистов, но и для болельщиков.
Товарищеский матч пройдет завтра, 9 июля, на стадионе Санкт-Петербурга. Игра начнется в 19:00 по московскому времени.
Также стоит напомнить, что в предыдущем матче команда Зенит под руководством Сергея Семака проиграла калининградской Балтике со счетом 1:2. Этот матч даст команде возможность проанализировать свои ошибки и лучше подготовиться к будущим играм.