Orlov Smolovni janjal uchun qattiq tanqid qildi
Kommentator Gennadiy Orlov hujumchi Fyodor Smolovni janjal uchun tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Journalist fikriga ko‘ra, futbolchining xatti-harakati uni provokatsiya qilgan va qo‘rqitgan odamlarnikidan farq qilmaydi. Orlovning so‘zlariga ko‘ra, agar siz qaroqchilikka qaroqchilik bilan javob bersangiz, demak siz ham qaroqchisiz.
Biroq, bizning odamlar har qanday holatda ham insonni himoya qilishga harakat qiladi. Kommentator hisobicha, Smolovni sodir bo‘lgan hodisa uchun oqlash noto‘g‘ri, chunki u bolalarga namuna ko‘rsatadi.
Eslatib o‘tamiz, voqeadan keyin politsiyaga ariza yozgan ham Fyodor bo‘lib, unga pul talab qilib, voqea videosi internetga tarqalishining oldini olishga uringanlar. Bu holat futbolchi uchun jiddiy sinov bo‘ldi va u o‘z haq-huquqlarini himoya qilishga majbur bo‘ldi.
Shuningdek, bu voqea ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokama qilindi va futbolchilar o‘rtasida tartib-intizom masalalari haqida yangi savollarni yuzaga keltirdi. Futbol jamoatchiligi orasida bunday holatlarning oldini olish uchun qat’iy choralar ko‘rish zarurligi ta’kidlandi.

Орлов жестко раскритиковал Смолову за скандал
Комментатор Геннадий Орлов раскритиковал нападающего Федора Смолова за скандал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению журналиста, поведение футболиста не отличается от действий людей, которые его провоцировали и запугивали. По словам Орлова, если вы отвечаете на воровство воровством, значит, вы тоже вор.
Тем не менее, наши люди в любом случае стараются защищать человека. По мнению комментатора, оправдывать Смолова за произошедшее неправильно, так как он подает пример детям.
Напомним, что после инцидента заявление в полицию написал также Федор, который столкнулся с теми, кто требовал у него деньги и пытался предотвратить распространение видео инцидента в интернете. Этот случай стал серьезным испытанием для футболиста, и он был вынужден защищать свои права.
Также этот инцидент широко обсуждался в социальных сетях и поднял новые вопросы о дисциплине среди футболистов. Подчеркнута необходимость принятия строгих мер для предотвращения подобных случаев в футбольном сообществе.