Fluminense jamoasining bosh murabbiyi Renato Gausho AQShda o‘tgan Klub jahon chempionatida muxlislarga murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, futbolda pul har narsani hal qilmaydi. Pul yaxshi tarkib yig‘ishga yordam beradi va turnirda g‘alaba qozonish imkoniyatini oshiradi, biroq eng muhimi maydondagi munosabat, futbolchilarning o‘zini bag‘ishlashi hamda murabbiy va o‘yinchilar o‘rtasidagi muloqotdir.
Renato Gausho ta’kidlaganidek, Fluminense jamoasining asosiy xabari shuki, odamlar braziliya futbolini hurmat qilishi kerak. Fluminense jamoasi turnirning chorak finalida Simone Indzagi boshchiligidagi Al-Hilalni mag‘lub etib, yarim finalga yo‘l oldi.
Braziliya klubi finalga chiqish uchun Londondagi Chelsi jamoasi bilan bahs olib boradi. Uchrashuv 8 iyul kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Bu turnirda Fluminense jamoasi o‘z kuchini namoyish etib, muxlislar oldida yaxshi taassurot qoldirishga harakat qilmoqda. Murabbiyning so‘zlaridan ko‘rinib turibdiki, futbol faqat pul bilan emas, balki jamoaviy ruh va mehnat bilan ham bog‘liq.

Гаушо обратился к болельщикам Флуминенсе с искренним обращением
Главный тренер команды Флуминенсе Ренато Гаушо обратился к болельщикам на клубном чемпионате мира, который прошел в США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, деньги не решают все в футболе. Деньги помогают собрать хороший состав и увеличивают шансы на победу в турнире, но самое главное — это отношение на поле, самоотдача футболистов и коммуникация между тренером и игроками.
Как отметил Ренато Гаушо, основное сообщение команды Флуминенсе заключается в том, что люди должны уважать бразильский футбол. Команда Флуминенсе, победив в четвертьфинале Аль-Хилаль под руководством Симоне Индзаги, вышла в полуфинал.
Бразильский клуб будет бороться за выход в финал с командой Челси из Лондона. Матч состоится 8 июля и начнется в 22:00 по московскому времени.
На этом турнире команда Флуминенсе старается продемонстрировать свои силы и оставить хорошее впечатление перед болельщиками. Из слов тренера видно, что футбол связан не только с деньгами, но и с командным духом и трудом.