Mostovoy: Smolov janjali avval ham bo‘lgan holat
Mashhur sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy Fyodor Smolov bilan bog‘liq mojaro haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
May oyining oxirida futbolchi «Kofemaniya»da yuzaga kelgan janjalda ikki kishiga zarba bergan. Zarbalardan biri odamning yuziga tegdi.
Ushbu voqea yaqinda video tarqalgani sababli ommaga ma’lum bo‘ldi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, ba’zi odamlar pulga ega bo‘lishgani uchun ularga hamma narsa mumkin deb o‘ylaydi.
Biroq sobiq futbolchi vaziyat to‘liq ochilmaganini ta’kidladi. Biz kimdir kimnidir haqorat qilgan yoki qilmaganini aniq bilmaymiz.
Agar kameralar bo‘lmaganda, holat boshqacha kechgan bo‘lar edi. 90-yillarda kameralar yo‘q edi, odamlar ba’zida janjallashar, ba’zida bir-biriga zarba berar, lekin hammasi tinchlik bilan tugardi.

Mostovoy: Скандал со Смоловым уже был ранее
Знаменитый бывший футболист Александр Мостовой высказал мнение о конфликте с Федором Смоловым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце мая футболист нанес удары двум людям в конфликте, который произошел в «Кофемании». Один из ударов попал в лицо человеку.
Это событие стало известно общественности после того, как недавно распространилось видео. По словам Мостового, некоторые люди думают, что им все можно, потому что у них есть деньги.
Однако бывший футболист подчеркнул, что ситуация не была полностью раскрыта. Мы не знаем точно, оскорбил ли кто-то кого-то или нет.
Если бы не камеры, ситуация развивалась бы иначе. В 90-х годах камер не было, люди иногда конфликтовали, иногда наносили друг другу удары, но все заканчивалось мирно.