Yarim himoyachi Arsen Zakaryan «Real Sosyedad» jamoasidagi mashg‘ulotni og‘riq tufayli muddatidan oldin yakunladi, bu haqda Ispaniya matbuotida xabar berildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu xabarga futbolchining ukasi David Zakaryan munosabat bildirdi. David Zakaryan Telegram kanalida shunday dedi: «Hammaga tinchlik va vahimaga o‘rin yo‘q!
Arsen uchun alohida tayyorgarlik rejasi ishlab chiqilgan. Uni jamoaga bosqichma-bosqich moslashtirmoqdalar.
Ba’zi mashqlarda ishtirok etmaydi. Darhol og‘ir yuklamalarga kiritilmayapti va bu juda to‘g‘ri qaror.
Murabbiylar shtabining oqilona yondashuvi.» Arsen Zakaryan «Real Sosyedad» safida jami 44 o‘yinda maydonga tushdi. U ushbu o‘yinlarda ikki gol urdi va jamoadoshlariga uchta samarali uzatma berdi.
O‘tgan mavsumda «Real Sosyedad» La Ligada 11-o‘rinni egalladi. Jamoa keyingi mavsum uchun Yevrokuboklarga yo‘llanma ololmadi.

Давид Закарян прокомментировал травму своего брата Арсена
Полузащитник Арсен Закарян досрочно завершил тренировку в команде «Реал Сосьедад» из-за боли, об этом сообщает испанская пресса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На эту новость отреагировал брат футболиста Давид Закарян. Давид Закарян в своем Telegram-канале сказал: «Всем спокойствия и повода для паники нет!
Для Арсена разработан отдельный план подготовки. Его постепенно адаптируют к команде.
Он не участвует в некоторых упражнениях. Его не нагружают сразу тяжелыми нагрузками, и это очень правильное решение.
Разумный подход тренерского штаба.» Арсен Закарян провел в составе «Реал Сосьедад» в общей сложности 44 матча. В этих играх он забил два гола и отдал три результативные передачи своим партнерам по команде.
В прошлом сезоне «Реал Сосьедад» занял 11-е место в Ла Лиге. Команда не смогла получить путевку в еврокубки на следующий сезон.