Manchester Yunayted Kunya uchun 10-raqam berdi
«Manchester Yunayted» rasmiy saytida hujumchi Mateus Kunya o‘yin raqami haqida e’lon berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi “qizil iblislar” safida 10-raqam ostida maydonga tushadi. Oldin bu raqam ostida Markus Reshford o‘ynagan.
Reshford yozda klubni tark etishi aniq bo‘lib, o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida u ijara asosida “Aston Villa”da harakat qilgan. 26 yoshli Kunya Braziliya milliy jamoasi a’zosi hisoblanadi.
U “Manchester Yunayted”ga “Vulverxempton”dan ko‘chib o‘tgan. O‘tgan mavsumda braziliyalik futbolchi “Vulverxemptonda” 10-raqam bilan o‘ynagan, oldin esa 12-raqam ostida maydonga tushgan.
Bu o‘zgarish klubdagi yangi mavsum uchun muhim yangilik bo‘lib, Kunya jamoaning hujum chizig‘ida asosiy o‘rin egallashga tayyor. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv muxlislar tomonidan ijobiy qabul qilindi.

Манчестер Юнайтед дал 10-й номер Кунье
«Манчестер Юнайтед» на официальном сайте объявил о номере игрока Матэуса Куньи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист будет выступать под номером 10 в составе «красных дьяволов». Ранее под этим номером играл Маркус Рэшфорд.
Рэшфорд летом точно покинет клуб, а во второй половине прошлого сезона он играл в аренде за «Астон Виллу». 26-летний Кунья является членом сборной Бразилии.
Он перешел в «Манчестер Юнайтед» из «Вулверхэмптона». В прошлом сезоне бразильский футболист играл под номером 10 в «Вулверхэмптоне», а ранее выходил на поле под номером 12.
Это изменение является важной новостью для нового сезона в клубе, и Кунья готов занять основное место в атакующей линии команды. Соглашение между клубом и футболистом было положительно воспринято болельщиками.