Balaxnin: Golovin RPL klublari uchun katta kuch bo‘ladi
Rossiyaning “Monako” jamoasida to‘p surayotgan yarim himoyachi Aleksandr Golovinning kelajagi haqida “Rostov”ning sobiq bosh murabbiyi Sergey Balaxnin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Evro-Futbol.Ru” nashriga bergan intervyusida futbolchining mavsumga qanday tayyorlanishiga qarab keyingi qadamlarini belgilashi mumkinligini ta’kidladi. Agar Golovin jamoani almashtirsa, bu faqat “CSKA”ga qaytish shaklida bo‘lishi ehtimoli yuqori ekanini aytdi.
Balaxninning so‘zlariga ko‘ra, Golovin uchun yuqori darajaga ko‘tarilish oson bo‘lmaydi. Siyosiy vaziyat tufayli barcha klublar rus futbolchilarini qabul qilmaydi, shuning uchun yangi jamoa topish qiyin.
U futbolchining o‘z qaroriga bog‘liq ekanini, Evropadagi klublarga borish yoki “CSKA”ga qaytishni tanlashi mumkinligini ta’kidladi. Rossiya Premyer-ligasidagi har qanday klub Golovinning imzosini kutib olishi katta yutuq bo‘lardi.
Fransuz matbuotida ilgari tarqalgan xabarlarga ko‘ra, Golovin “Monako” tomonidan transfer ro‘yxatiga kiritilgan. U 2018-yil yozidan beri fransuz klubida o‘ynab kelmoqda va o‘sha paytda “CSKA”dan 30 million yevro evaziga ko‘chib o‘tgan.

Баляхнин: Голова будет большой силой для клубов РПЛ
О будущем полузащитника Александра Голова, играющего за российскую команду «Монако», высказался бывший главный тренер «Ростова» Сергей Балакснин. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил в интервью изданию «Евро-Футбол.Ру», что в зависимости от того, как футболист подготовится к сезону, он сможет определить свои дальнейшие шаги. Если Голомин сменит команду, то вероятность возвращения только в «ЦСКА» высока.
По словам Балакснина, для Голомина будет нелегко подняться на высокий уровень. Из-за политической ситуации все клубы не принимают российских футболистов, поэтому найти новую команду сложно.
Он подчеркнул, что все зависит от решения футболиста, который может выбрать поездку в клубы Европы или возвращение в «ЦСКА». Принятие любого клуба из Российской Премьер-Лиги Голомина было бы большим достижением.
Согласно ранее распространенным сообщениям французской прессы, Голомин был включен в список трансферов «Монако». Он играет в французском клубе с лета 2018 года, когда перешел из «ЦСКА» за 30 миллионов евро.