Lunyov: Zenit Dinamodan qo‘rqmaydi, o‘z o‘yiniga e’tibor beradi
Darvozabon Andrey Lunyov Moskva «Dinamo» jamoasidan «Zenit» qo‘rqayapti degan taxminga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lunyovning so‘zlariga ko‘ra, «Zenit» jamoasi boshqalar haqida o‘ylamasdan, faqat o‘z o‘yini va vazifalariga e’tibor qaratishi kerak. U «Dinamo»dan qo‘rqish haqida gaplarning ahamiyati yo‘qligini ta’kidladi.
«Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga iyun oyida Valeriy Karpin tayinlandi. U yangi mavsumga jamoani tayyorlamoqda.
Mavsumning birinchi o‘yini 18 iyul kuni «Dinamo» o‘z maydonida «Baltika» jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi. Shuni ta’kidlash joizki, «Dinamo» so‘nggi marta Sovet Ittifoqi davrida, ya’ni 1976 yilda chempion bo‘lgan.
So‘nggi mavsumlarda jamoa yaxshi natijalar ko‘rsatib, avvalgi mavsum oxirida chempionlikni qo‘ldan boy bergan. Bu esa jamoaning kuchli raqobatchi ekanligini ko‘rsatadi.

Лунев: Зенит не боится Динамо, сосредоточится на своей игре
Вратарь Андрей Лунёв прокомментировал предположение о том, что «Зенит» боится московского «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Лунёва, команде «Зенит» следует сосредоточиться только на своей игре и задачах, не думая о других. Он подчеркнул, что нет смысла говорить о страхе перед «Динамо».
Главным тренером команды «Динамо» в июне был назначен Валерий Карпин. Он готовит команду к новому сезону.
Первый матч сезона состоится 18 июля, когда «Динамо» на своем поле встретится с командой «Балтика». Стоит отметить, что «Динамо» в последний раз становилось чемпионом в советское время, а именно в 1976 году.
В последние сезоны команда показывала хорошие результаты, упустив чемпионство в конце прошлого сезона. Это свидетельствует о том, что команда является сильным соперником.