Rodrigo ketgach, Real hujumchini almashtirmaydi
Hujumchi Rodrigoning joriy yozda «Real» klubini tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi matbuot ma’lumotlariga ko‘ra, Madrid jamoasida o‘yin amaliyotining yetishmasligi sababli 2026-yilgi jahon chempionatida Braziliya terma jamoasi safida maydonga tushish imkoniyatlaridan mahrum bo‘lishidan xavotirda. Rodrigoning tashvishlari o‘rinli, chunki Klub jahon chempionatida u uchta o‘yinda jami atigi 92 daqiqa maydonda bo‘ldi.
Agar «Real» Rodrigoni sotib yuborsa, Madrid klubi hujumchi o‘rniga yangi futbolchini jalb qilmaydi. Bu haqda Transfer News Live manbasiga tayanib jurnalist Mario Korteganu xabar berdi.
Oldinroq 24 yoshli Rodrigoning vakillari uchta kuchli klub bilan muzokaralar olib borayotgani haqida ma’lumotlar tarqalgandi. Ushbu holat futbolchining kelajagi va faoliyatini qayta ko‘rib chiqishga sabab bo‘lmoqda.
Rodrigoning jamoada o‘yin amaliyotini oshirish va xalqaro maydonda o‘zini ko‘rsatish istagi uning keyingi qarorlariga ta’sir qiladi. Futbol olamida bu kabi transferlar odatiy hol bo‘lib, har bir futbolchining faoliyatida yangi sahifa ochilishiga imkon yaratadi.

После ухода Родриго Реал не заменит нападающего
Бразильский футболист, согласно данным прессы, обеспокоен тем, что из-за нехватки игровой практики в мадридской команде он может упустить возможность выйти на поле в составе сборной Бразилии на чемпионате мира 2026 года. Беспокойства Родриго оправданы, так как в клубе на чемпионате мира он провел всего 92 минуты на поле в трех матчах.
Если «Реал» продаст Родриго, мадридский клуб не будет привлекать нового футболиста на его место. Об этом сообщил журналист Марио Кортегану, ссылаясь на источник Transfer News Live.
Ранее появлялась информация о том, что представители 24-летнего Родриго ведут переговоры с тремя сильными клубами. Эта ситуация заставляет футболиста пересмотреть свое будущее и карьеру.
Стремление Родриго увеличить игровую практику в команде и проявить себя на международной арене повлияет на его дальнейшие решения. В мире футбола такие трансферы являются обычным делом и открывают новую страницу в карьере каждого футболиста.