Dinamo va Ahmat do‘stlik o‘yinida durang
Seshanba kuni Moskva “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin rahbarligida va “Ahmat” jamoasi bosh murabbiyi Aleksandr Storojuk qo‘l ostida do‘stlik uchrashuvida maydonga tushishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinda g‘olib aniqlanmadi, yakuniy hisob 1:1 bo‘ldi. Birinchi bo‘limda “Dinamo” safidan Ulvi Babaev gol urdi.
Ikkinchi bo‘limda esa Abakar Gadjiev hisobni tenglashtirdi. Kelasi Rossiya chempionatining birinchi turida “Dinamo” o‘z maydonida “Baltika” jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Uchrashuv 18 iyul juma kuni bo‘lib o‘tadi. “Ahmat” esa Premyer-liganing ochilish turida 20 iyul yakshanba kuni uy maydonida “Rubin” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv protokoli quyidagicha: “Dinamo Moskva” — “Ahmat” 1:1. Gollar: 38-daqiqada Ulvi Babaev (“Dinamo”), 59-daqiqada Abakar Gadjiev (“Ahmat”).
Jamoalarning asosiy va zahira o‘yinchilari nomlari rasmiy hujjatlarda ko‘rsatilgan. O‘yin do‘stona ruhda o‘tdi va har ikki jamoa kelgusi musobaqalarda omad tiladi.

Динамо и Ахмат сыграли вничью в товарищеском матче
Во вторник московская команда "Динамо" под руководством главного тренера Валерия Карпина и команда "Ахмат" под руководством главного тренера Александра Сторожука встретились в товарищеском матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В игре победитель не был определен, финальный счет 1:1. В первом тайме гол забил Ульви Бабаев из "Динамо".
Во втором тайме Абакар Гаджиев сравнял счет. В первом туре следующего чемпионата России "Динамо" сыграет на своем поле против команды "Балтика".
Матч состоится в пятницу, 18 июля. "Ахмат" же в открывающем туре Премьер-лиги выйдет на поле против команды "Рубин" в воскресенье, 20 июля.
Протокол встречи следующий: "Динамо Москва" — "Ахмат" 1:1. Голы: на 38-й минуте Ульви Бабаев ("Динамо"), на 59-й минуте Абакар Гаджиев ("Ахмат").
Имена основных и запасных игроков команд указаны в официальных документах. Игра прошла в дружеской атмосфере, и обе команды желают удачи в предстоящих соревнованиях.