Orlov: Zenit va Syon o‘yini imidj uchun
Kommentator Gennadiy Orlov «Zenit» jamoasining Shveytsariyaning «Syon» klubi bilan bo‘lib o‘tgan do‘stona o‘yini haqida fikr bildirdi va buni imidjli voqea deb atadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin Rossiya jamoalari uchun G‘arbiy Yevropadagi klublar bilan ilk marta o‘tkazilayotgan musobaqa hisoblanadi. Orlovning so‘zlariga ko‘ra, shveytsariyaliklar bu o‘yinda siyosatdan uzoq turishni, futbolni siyosatdan balandroq qo‘yishni istamoqda.
U «Syon» futbolchilari siyosiy masalalarga aralashishni istamaydi, biroq buni amalga oshira olishlari qiyin bo‘lishi mumkin, deb ta’kidladi. O‘yin Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 19:00da boshlanadi.
Bundan oldin «Syon» klubi prezidenti Kristian Konstant o‘z jamoasi Sankt-Peterburgga yetib kelganini va o‘yinga tayyor ekanligini ma’lum qilgan edi. Ushbu voqea nafaqat sport maydonida balki xalqaro miqyosda ham katta ahamiyatga ega bo‘lib, jamoalar o‘rtasida do‘stlik va hamkorlikni mustahkamlashga xizmat qiladi.

Орлов: Зенит и Сион игра для имиджа
Комментатор Геннадий Орлов высказал мнение о товарищеском матче команды «Зенит» с швейцарским клубом «Сьон» и назвал это имиджевым событием. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч является первым соревнованием для российских команд с клубами Западной Европы. По словам Орлова, швейцарцы хотят держаться подальше от политики в этой игре и ставят футбол выше политики.
Он отметил, что футболисты «Сьона» не хотят вмешиваться в политические вопросы, однако им может быть сложно это осуществить. Игра пройдет в Санкт-Петербурге и начнется в 19:00 по московскому времени.
Ранее президент клуба «Сьон» Кристиан Констант сообщил, что его команда прибыла в Санкт-Петербург и готова к игре. Это событие имеет большое значение не только на спортивной арене, но и на международном уровне, способствуя укреплению дружбы и сотрудничества между командами.