Mashhur sharhlovchi Gennadiy Orlov «Zenit» jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Maksim Glushenkov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Sankt-Peterburg klubi Maksimning futbolkasi raqamini o‘zgartirgani haqida e’lon qildi. Oldin u 67-raqam ostida o‘ynagan bo‘lsa, hozirda 10-raqamni olgan.
Orlovning ta’kidlashicha, o‘n raqam ko‘pincha jamoaning eng yaxshi futbolchisiga beriladi. Bu esa murabbiy Sergey Semakning Maksimga ishonchi borligini ko‘rsatadi.
Shuningdek, Glushenkov ham buni anglab, jamoadoshlariga tezda moslashishi kerak. Ular oldingi mavsumda Vendel bilan yaxshi o‘zaro tushunishga ega bo‘lgan edi.
2025/2026 yilgi mavsumning birinchi rasmiy o‘yini 20 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘sha kuni «Zenit» o‘z maydonida «Rostov» jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
O‘tgan mavsumda «Zenit» Rossiya Premyer Ligasi musobaqasida ikkinchi o‘rinni egallagan. Maksim Glushenkovning yangi raqami va unga bo‘lgan ishonch jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, uning o‘yini yanada yaxshilanishiga yordam beradi.

Орлов: Глушенков «Зенита» основной футболист
Известный комментатор Геннадий Орлов высказался о нападающем полузащитнике «Зенита» Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно клуб из Санкт-Петербурга объявил о смене номера футболки Максима. Ранее он играл под номером 67, а теперь получил номер 10.
По словам Орлова, десятый номер часто вручается лучшему футболисту команды. Это показывает, что тренер Сергей Семак доверяет Максиму.
Также Глушенков должен это осознать и быстро адаптироваться к своим товарищам по команде. В прошлом сезоне у них с Вендлом было хорошее взаимопонимание.
Первый официальный матч сезона 2025/2026 пройдет 20 июля, в воскресенье. В этот день «Зенит» сыграет на своем поле против команды «Ростов».
В прошлом сезоне «Зенит» занял второе место в Российской Премьер-Лиге. Новый номер Максима Глушенкова и доверие к нему имеют важное значение для команды и помогут улучшить его игру.