Chelsi Yevropa jamoalarining final yo‘lini ochdi
Londonning "Chelsi" klubi Jahon klublar chempionati yarim finalida "Fluminense" jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu tariqa, final uchun kurashda faqat Yevropa vakillari qolmoqda. "Fluminense" boshqa konfederatsiyadan qatnashgan so‘nggi jamoa bo‘lib, musobaqadan chiqib ketdi.
Chorshanba kuni ikkinchi yarim final o‘yinida "PSJ" va Madridning "Real" jamoalari to‘qnashadi. Fransiya va Ispaniyaning kuchli klublari orasidagi g‘alaba qozonuvchi yakshanba, 13 iyul kuni "Chelsi"ga qarshi kubok uchun kurash olib boradi.
Yarim final o‘yinlaridan oldin "PSJ" musobaqaning asosiy favoritlaridan biri hisoblangan, "Fluminense" esa imkoniyatlari kam bo‘lgan asosiy zaif jamoa sifatida ko‘rilgan. Ushbu uchrashuvlar futbol muxlislari uchun qiziqarli va muhim voqea bo‘lib, jamoalar o‘z kuchlarini to‘liq namoyish etishga harakat qilmoqda.
Musobaqaning yakuniy bosqichi yaqinlashmoqda va final o‘yinlari katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Челси открыл путь европейским командам к финалу
Лондонский клуб "Челси" в полуфинале чемпионата мира клубов одержал победу над командой "Флуминенсе" со счетом 2:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Таким образом, в борьбе за финал остались только представители Европы. "Флуминенсе" стал последней командой из другой конфедерации, выброшенной из турнира.
В среду в другом полуфинальном матче встретятся "ПСЖ" и мадридский "Реал". Победитель между сильнейшими клубами Франции и Испании будет бороться за кубок с "Челси" в воскресенье, 13 июля.
Перед полуфинальными играми "ПСЖ" считался одним из основных фаворитов турнира, а "Флуминенсе" рассматривался как основная слабая команда с низкими шансами. Эти встречи являются интересным и важным событием для футбольных болельщиков, и команды стараются полностью продемонстрировать свои силы.