Angliya klubi "Chelsi" bosh murabbiyi Enzo Mareska Klub jahon chempionati yarim finalida "Fluminense"ga qarshi o‘yinda (2:0) qozonilgan g‘alaba haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Londonliklar har bir taymda bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi, yangi transfer Joao Pedro esa ikkita gol bilan o‘zining samaradorligini ko‘rsatdi. Mareska ta’kidlaganidek, jamoa ajoyib mavsum o‘tkazdi.
Ular Angliya Premer-ligasida yuqori to‘rtlikka kirishdi, Konferensiyalar ligasida g‘alaba qozondi va endi Klub jahon chempionati finaliga chiqdi. Murabbiy jamoa a’zolari juda baxtiyor ekanini aytdi va final o‘yinida ham g‘alaba qozonishga umid bildirdi.
Finalda "Chelsi" raqibi "PSJ" va "Real" Madrid jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv natijasiga qarab aniqlanadi. Ushbu final uchrashuvi 13 iyul kuni o‘tkaziladi va chempionlik sovrini aynan shu kunda taqdirlanadi.
Jamoa muxlislari uchun bu katta voqea bo‘lib, barcha futbol ishqibozlari ushbu o‘yinni katta qiziqish bilan kutmoqda.

Mareska: Челси Клуб вышел в финал мира
Главный тренер английского клуба "Челси" Энцо Мареска поделился своими мыслями о победе в полуфинале клубного чемпионата мира над "Флуминенсе" (2:0). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лондонцы смогли забить по голу в каждом тайме, а новый трансфер Жоао Педро продемонстрировал свою результативность, забив два гола. Как отметил Мареска, команда провела отличный сезон.
Они вошли в четверку лучших в английской Премьер-лиге, одержали победу в Лиге конференций и теперь вышли в финал клубного чемпионата мира. Тренер сказал, что члены команды очень счастливы и выразил надежду на победу в финальном матче.
В финале "Челси" определится соперник в зависимости от результата встречи между командами "ПСЖ" и "Реал" Мадрид. Этот финальный матч пройдет 13 июля, и кубок чемпионов будет вручён именно в этот день.