Renato Gaucho: Fluminense mag‘lubiyatdan keyin faxr qiladi
Braziliya klubi Fluminense bosh murabbiyi Renato Gaucho klub jahon chempionatining yarim finalida mag‘lub bo‘lgach, fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning raqibi Chelsi jamoasi bilan o‘yin 0:2 hisobida yakunlandi. Renato Gaucho ta’kidlashicha, hech qanday shubhasiz, ular ushbu musobaqada erishgan natijalaridan faxrlanishlari kerak.
U matnida aytganidek, yuqori saviyadagi jamoaga qarshi o‘yin qiyin kechishini oldindan bilishgan. Raqib jamoaning gollari ularga ko‘proq ishonch bag‘ishlagan.
Ushbu so‘zlar FIFA rasmiy saytida keltirilgan. Fluminense Braziliyadan ushbu bosqichgacha yetib borgan yagona klub bo‘ldi.
Yana bir yarim final uchrashuvi 9 iyul kuni Parij Sen-Jermen va Madridning Real klubi o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Bu musobaqa jahon futbolining eng kuchli jamoalari o‘rtasida o‘tkazilmoqda va katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Ренато Гаучо: Флуминенсе гордится после поражения
Главный тренер бразильского клуба Флуминенсе Ренато Гаучо высказал свои мысли после того, как клуб потерпел поражение в полуфинале чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Их соперником была команда Челси, игра завершилась со счетом 0:2. Ренато Гаучо отметил, что без сомнений они должны гордиться теми результатами, которых добились в этом турнире.
Как он сказал в своем выступлении, они заранее знали, что игра против команды высокого уровня будет сложной. Голы соперника придавали им больше уверенности.
Эти слова приведены на официальном сайте ФИФА. Флуминенсе стал единственным клубом из Бразилии, который дошел до этой стадии.
Еще один полуфинальный матч пройдет 9 июля между Париж Сен-Жермен и Реалом из Мадрида. Этот турнир проходит между сильнейшими командами мирового футбола и вызывает большой интерес.