Mashhur futbolchi Jorjio Kyellini “Yuventus” klubiga qaytib, yangi rolga moslashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu bilan birga, u tadbirkorlik faoliyatiga ham qadam qo‘ymoqda. Bugun ma’lum bo‘lishicha, Kyellini o‘zining o‘yin faoliyatini yakunlagan “Los-Anjeles” klubining aksiyalaridan bir qismini sotib olgan.
Bu haqda klubning rasmiy matbuot xizmati xabar berdi, keyin esa Kyellini o‘z xaridini tasdiqladi. Italiyalik futbolchi “Los-Anjeles” klubining bir qismi bo‘lishidan faxrlanishini aytib, “Bugundan boshlab men rasmiy ravishda ‘Los-Anjeles’ klubining egalaridan biriman.
Bu shahar va uning noyob energiyasi menga juda yoqadi, o‘zimni uyday his qilaman”, deb yozdi. Eslatib o‘tamiz, Kyellini “Los-Anjeles” jamoasi safida jami 45 ta o‘yin o‘tkazgan.
Uning yangi faoliyati sport va biznes sohalarini birlashtirishga qaratilgan bo‘lib, kelajakda ham katta natijalar ko‘rsatishi kutilmoqda.

Джорджо Кьеллини купил акции "Лос-Анджелеса"
Знаменитый футболист Джорджо Кьеллини возвращается в клуб 'Ювентус' и адаптируется к новой роли. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В то же время он также начинает заниматься предпринимательской деятельностью. Сегодня стало известно, что Кьеллини купил часть акций клуба 'Лос-Анджелес', за который он завершил свою игровую карьеру.
Об этом сообщила официальная пресс-служба клуба, после чего Кьеллини подтвердил свою покупку. Итальянский футболист, гордясь тем, что стал частью клуба 'Лос-Анджелес', сказал: 'С сегодняшнего дня я официально являюсь одним из владельцев клуба 'Лос-Анджелес'.
Этот город и его уникальная энергия мне очень нравятся, я чувствую себя как дома', - написал он. Напоминаем, что Кьеллини провел в команде 'Лос-Анджелес' в общей сложности 45 матчей.
Его новая деятельность направлена на объединение спорта и бизнеса, и ожидается, что в будущем она принесет большие результаты.