Huquqni muhofaza qiluvchi organlar futbol hakami Bogdan Golovkoni ushladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda RBC xabar berdi. Manbaga ko‘ra, u birinchi Rossiya divizionidagi «Torpedo» va «KAMAZ» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda xato qildi.
Hakam jinoyat kodeksining bir moddasi bo‘yicha gumon qilinmoqda va unga yetti yilgacha qamoq jazosi tayinlanishi mumkin. Shuningdek, «Torpedo» jamoasining ikki vakili – jamoadagi sherik va sport direktori o‘tgan oy oxirida jamoa o‘yin natijalariga ta’sir ko‘rsatishda gumon qilinib, hibsga olindi.
10 iyul kuni jamoaga nisbatan jarimalar va boshqa chora-tadbirlar haqida qaror qabul qilinadi. Jamoa Rossiya chempionatining oliy ligasidan chiqarilishi mumkin.

Футбольный судья Головко был арестован за преступление
Правоохранительные органы задержали футбольного судью Богдана Головко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает RBC. По информации источника, он допустил ошибку в матче между командами «Торпедо» и «КАМАЗ» в первом дивизионе России.
Судья подозревается по одной из статей уголовного кодекса, и ему может быть назначено наказание в виде лишения свободы на срок до семи лет. Также два представителя команды «Торпедо» – партнер по команде и спортивный директор – были задержаны в конце прошлого месяца по подозрению в влиянии на результаты матчей команды.
10 июля будет принято решение о штрафах и других мерах в отношении команды. Команда может быть исключена из высшей лиги чемпионата России.