Sobiq Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi futbolchisi Aleksey Gasilin Rossiya Superkubogi uchun o‘tgan o‘yinning yakunlari haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, qog‘ozda "Krasnodar" jamoasi ustun ko‘riladi, ammo ikki jamoaning hozirgi tayyorgarlik darajasi haqida aniq ma’lumot yo‘q. Gasilin fikricha, murabbiylar chempionatning boshlanishiga ko‘proq e’tibor qaratishi mumkin va o‘yinda himoyaviy uslub ko‘proq namoyon bo‘lishi ehtimoli bor.
Rossiya Superkubogi musobaqasining tarixi davomida bu turnir 23-marta o‘tkazildi. "Zenit" jamoasi 9 marta chempion bo‘lgan, ular orasida 3 marta mag‘lubiyatga uchragan.
CSKA esa 7 marta musobaqada qatnashgan va 5 marta yutqazgan. "Krasnodar" esa Superkubok uchun faqat bir marta o‘ynagan va o‘tgan yili "Zenit"ga imkoniyatni boy bergan.
Hozirda "Krasnodar" mamlakat chempioni hisoblanadi, CSKA esa Kubok sohibidir. Jamoalar o‘rtasidagi uchrashuv 12 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.

Гасилин сказал, кто является фаворитом Суперкубка России
Бывший игрок санкт-петербургского "Зенита" Алексей Гасилин высказал свое мнение о результатах прошедшей игры за суперкубок России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на бумаге команда "Краснодар" выглядит фаворитом, однако нет точной информации о текущем уровне подготовки обеих команд. Гасилин считает, что тренеры могут уделить больше внимания началу чемпионата, и в игре может проявиться более оборонительный стиль.
За всю историю соревнования за суперкубок России этот турнир проводился 23 раза. Команда "Зенит" становилась чемпионом 9 раз, из которых 3 раза она терпела поражение.
ЦСКА участвовал в соревновании 7 раз и проигрывал 5 раз. "Краснодар" же играл за суперкубок только один раз и в прошлом году упустил шанс против "Зенита".
В настоящее время "Краснодар" является чемпионом страны, а ЦСКА - обладателем Кубка. Встреча между командами состоится 12 июля.