De Paul «Inter Mayami»ga o‘tishga yaqin turibdi
«Inter Mayami» Madridning «Atletiko» klubida o‘ynaydigan yarim himoyachi Rodrigo de Paulni xarid qilish bo‘yicha muzokaralarni yakunlash arafasida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
31 yoshli futbolchi allaqachon «Inter Mayami» taklifiga rozilik bildirgan, endi qaror klublar qo‘lida. Mashhur jurnalist Fabrizio Romano ma’lumotiga ko‘ra, tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar tez sur’atlarda rivojlanmoqda va yangi kelishuvga erishish yaqinlashmoqda.
Rodrigo de Paulning «Atletiko» bilan amaldagi shartnomasi kelgusi yil o‘rtalarida yakunlanadi. Tarqalgan xabarlarga ko‘ra, argentinalik o‘yinchini sotib olish talabini Lionel Messi bildirgan, u yarim himoyachini milliy jamoa safidagi hamkorligi sabab yaxshi biladi.
Mutaxassislar fikricha, de Paulning «Inter Mayami» jamoasiga kelishi klubning Messiga shartnomani yangilash bo‘yicha muzokaralarida imkoniyatlarini sezilarli darajada oshiradi. Bu transfer jamoa uchun muhim qadam bo‘lib, kelgusida yuqori natijalarga erishishda yordam beradi.

Де Паула близок к переходу в «Интер Майами»
«Интер Майами» находится на грани завершения переговоров по покупке полузащитника Родриго де Паула из мадридского «Атлетико». Об этом сообщает Euro-football.ru.
31-летний футболист уже согласился на предложение «Интер Майами», теперь решение за клубами. По информации известного журналиста Фабрицио Романо, переговоры между сторонами развиваются быстрыми темпами, и достижение нового соглашения становится все ближе.
Текущий контракт Родриго де Паула с «Атлетико» истекает в середине следующего года. По распространенным сообщениям, требование о покупке аргентинского игрока выдвинул Лионель Месси, который хорошо знает полузащитника благодаря совместной работе в национальной команде.
По мнению экспертов, приход де Паула в команду «Интер Майами» значительно увеличит шансы клуба в переговорах с Месси о продлении контракта. Этот трансфер станет важным шагом для команды и поможет достичь высоких результатов в будущем.