Argentina terma jamoasi yarim himoyachisi Leandro Paredes o‘z vataniga qaytishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlar orqali ma’lumot berilganidek, 30 yoshli futbolchi faoliyatini «Boka Xuniors» klubida davom ettiradi. Manbaning xabariga ko‘ra, argentinalik klub «Roma» bilan Paredesning transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi.
Yarim himoyachining transferi uchun «Boka Xuniors» 3,5 million yevro to‘lashga tayyor. Leandro bilan tuziladigan shartnoma uch yarim yilga mo‘ljallangan bo‘ladi.
O‘tgan mavsumda futbolchi 33 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va ikki golga uzatma berdi. Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich ochishi kutilmoqda va u «Boka Xuniors» safida muhim o‘rin tutadi.

Паредес продолжит свою карьеру в Бока Хуниорс
Полузащитник сборной Аргентины Леандро Паредес близок к возвращению на родину. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации из социальных сетей, 30-летний футболист продолжит карьеру в клубе «Бока Хуниорс». По данным источника, аргентинский клуб достиг соглашения с «Ромой» по трансферу Паредеса.
«Бока Хуниорс» готова заплатить 3,5 миллиона евро за трансфер полузащитника. Контракт с Леандро будет рассчитан на три с половиной года.
В прошлом сезоне футболист провел 33 матча, забил четыре гола и отдал две голевые передачи. Ожидается, что этот трансфер откроет новую страницу в карьере футболиста, и он займет важное место в составе «Бока Хуниорс».