Sport jurnalisti va sharhlovchi Dmitriy Guberniev Rossiya Premyer Ligasi chet ellik futbolchilarga qo‘yilgan limitni qattiqlashtirish mumkinligi borasida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Degtyaryovning pozitsiyasini bilishini ta’kidladi va Rossiya Futbol Ittifoqining fikri borligini aytdi. Hozirgi vaqtda legionerlar sonini kamaytirish maqsadga muvofiq bo‘lishi mumkin, biroq bu masala aniq emas, chunki hali qaror qabul qilinmagan.
Gubernievning so‘zlariga ko‘ra, agar ruxsat berilsa, limit o‘zgarmasligi ham mumkin. Hozirgi qoidalarga ko‘ra, Premyer Liga klublari ro‘yxatida 13 nafargacha chet ellik futbolchi bo‘lishi mumkin, ammo maydonda bir vaqtning o‘zida 8 dan ortiq legioner bo‘lmasligi shart.
Yangi mavsum 18 iyul kuni boshlanadi. Bu o‘zgarishlar futbolchilarning soni va jamoalarning tarkibini tartibga solishga qaratilgan.

Губерниев сказал, что лимит легионеров можно ужесточить
Спортивный журналист и комментатор Дмитрий Губерниев высказал свое мнение о возможности ужесточения лимита на иностранных футболистов в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что знает позицию Дегтярёва и сказал, что есть мнение Российского футбольного союза. В настоящее время снижение числа легионеров может быть целесообразным, однако этот вопрос не ясен, так как решение еще не принято.
По словам Губерниева, если будет разрешено, лимит может и не измениться. Согласно действующим правилам, в списке клубов Премьер-Лиги может быть до 13 иностранных футболистов, но на поле одновременно не должно быть более 8 легионеров.
Новый сезон начнется 18 июля. Эти изменения направлены на регулирование числа футболистов и состава команд.