Karlos Teves «Talleres» bosh murabbiyi bo‘ldi
Argentina terma jamoasining sobiq hujumchisi Karlos Teves «Talleres» klubi bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jamoaning rasmiy sayti xabar berdi. «Talleres» joriy mavsumning birinchi qismi — Aperturada ikki guruhdan iborat chempionatning bir guruhida to‘rtinchi o‘rindan oldingi, ya’ni o‘n to‘rtinchi o‘rinni egalladi.
Jamoani avval mahalliy mutaxassis Dieqo Kokka boshqarayotgan edi. Karlos Teves o‘z faoliyati davomida «Manchester Yunayted», «Manchester Siti», «Boka Xunior», «Yuventus», «Shanxay Shenxua» kabi nufuzli klublarda o‘ynagan.
Bundan tashqari, u boshqa kamroq mashhur jamoalarda ham faoliyat yuritgan. Trenerlik faoliyatiga o‘tganidan so‘ng Teves «Rosario Sentral» va «Independiente» klublarida ishlagan, ammo ularda katta natijalarga erisha olmadi.

Карлос Тевес стал главным тренером «Тальерес»
Бывший нападающий сборной Аргентины Карлос Тевес назначен главным тренером клуба «Тальерес». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте команды. «Тальерес» в первой части текущего сезона — Апертура занял четырнадцатое место в группе чемпионата, состоящего из двух групп.
Команду ранее возглавлял местный специалист Диего Кокка. Карлос Тевес за свою карьеру играл в таких престижных клубах, как «Манчестер Юнайтед», «Манчестер Сити», «Бока Хуниор», «Ювентус», «Шанхай Шеньхуа».
Кроме того, он также работал в других менее известных командах. После перехода на тренерскую деятельность Тевес работал в клубах «Росарио Сентраль» и «Индепендьенте», но не добился там значительных результатов.