Aleksandr Medvedev, "Zenit" klubining boshqaruv raisi, yarim himoyachi Jersonning taqdimoti qachon bo‘lishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq "Flamengo" klubi futbolchini sotib olish opsiyasi 25 million yevroga amalga oshirilgani haqida e’lon qilgan edi. Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, Jerson "Vojvodina"ga qarshi o‘yindan oldin stadionda rasmiy tarzda tanishtiriladi.
"Zenit" jamoasi 13 iyul, yakshanba kuni "Vojvodina" bilan o‘yin o‘tkazadi. Dastlab, Jersonning taqdimoti bugungi, 9 iyul kuni "Sion"ga qarshi o‘yinda bo‘lishi rejalashtirilgandi.
Ushbu o‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin. Kelgusi Rossiya chempionatining birinchi turida "Zenit" "Rostov" jamoasini qabul qiladi.
Klubning yangi futbolchisi jamoaga qo‘shilishi bilan o‘yindagi kuchayish kutilmoqda. Taqdimot va o‘yinlar haqida yana qo‘shimcha ma’lumotlar rasmiy manbalarda e’lon qilinadi.

Зенит представит Херсон 13 июля
Александр Медведев, председатель правления клуба "Зенит", сообщил о том, когда состоится презентация полузащитника Жерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее клуб "Фламенго" объявил о том, что опция покупки футболиста была реализована за 25 миллионов евро. По словам Медведева, Жерсон будет официально представлен на стадионе перед игрой с "Войводиной".
Команда "Зенит" проведет матч с "Войводиной" 13 июля, в воскресенье. Изначально презентация Жерсона планировалась на сегодняшний день, 9 июля, в игре против "Сиона".
Эту игру можно будет следить в текстовой трансляции. В первом туре нового чемпионата России "Зенит" примет команду "Ростов".
С приходом нового футболиста в команду ожидается усиление в игре. Дополнительная информация о презентации и матчах будет опубликована в официальных источниках.