Kavazashvili Malcomning Zenitga qaytishini qo‘llab-quvvatladi
Sovet Ittifoqi terma jamoasining sobiq darvozaboni Anzor Kavazashvili Malcomning "Zenit" jamoasiga qaytishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu qarorga qarshi bo‘lishning hojati yo‘q. Kavazashvili Malcomni yaxshi o‘yinchi sifatida baholadi, ayniqsa "Zenit" uchun uning ahamiyati katta ekanini ta’kidladi.
Sobiq darvozabonning so‘zlariga ko‘ra, agar Malcom "Zenit"ga qaytsa, keyinchalik uni yuqori narxda sotish imkoniyati paydo bo‘ladi. Shuningdek, yaqinda Malcomning hozirgi jamoasi "Al-Hilol" bosh murabbiyi Simeone Indzagi bilan kelishmovchilik yuzaga kelgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli hujumchi yarim himoyachi 49 ta o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol urdi va 17 ta samarali uzatma berdi. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi.

Кавазашвили поддержал возвращение Малкома в Зенит
Бывший вратарь сборной Советского Союза Анзор Кавазашвили высказал мнение о вероятности возвращения Малкома в команду "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нет необходимости противиться этому решению. Кавазашвили оценил Малкома как хорошего игрока, особенно подчеркнув его значимость для "Зенита".
По словам бывшего вратаря, если Малком вернется в "Зенит", впоследствии появится возможность продать его по высокой цене. Также недавно появились сообщения о конфликте между нынешним тренером Малкома в "Аль-Хилале" Симоне Индзаги.
В прошлом сезоне 28-летний нападающий провел 49 матчей, забил 14 голов и сделал 17 результативных передач. Эти показатели свидетельствуют о том, что он является важным игроком для своей команды.