Nikolas Gonsales Saudiya Arabistoniga ko‘chishi mumkin
«Yuventus» jamoasining qanot himoyachisi Nikolas Gonsales Saudiya Arabistoni klublarining diqqat markaziga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik futbolchi Turin shahridagi birinchi mavsumida kutilgan darajada muvaffaqiyat qozonmaganligi sababli, «eski sinyora» jamoasining kelajak rejalari ichiga kirmaydi. Mashhur jurnalist Nikolo Skira ma’lumotlariga ko‘ra, 27 yoshli futbolchiga Saudiya Arabistoni chempionatida qiziqish mavjud bo‘lib, noma’lum klub potentsial transfer bo‘yicha ma’lumot so‘ragan.
«Yuventus» Nikolas Gonsalesni o‘tgan yil yozida «Fiorentina» jamoasidan ijaraga olgan va 28 million yevro to‘lash majburiyatini olgan edi. Futbolchi barcha musobaqalarda jami 38 o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urish va to‘rtta golga uzatma berish bilan o‘zini ko‘rsatdi.
Transfermarkt sayti bahosiga ko‘ra, uning hozirgi bozor qiymati 24 million yevroni tashkil etadi. Bu holat futbolchining jamoa tarkibida qolishi yoki boshqa klubga o‘tishi mumkinligini ko‘rsatadi.

Николас Гонсалес может переехать в Саудовскую Аравию
Защитник «Ювентуса» Николас Гонсалес попал в поле зрения клубов Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский футболист не добился ожидаемого успеха в своем первом сезоне в Турине, поэтому не входит в планы «старой синьоры» на будущее. По информации известного журналиста Николо Скиры, 27-летним футболистом заинтересованы в чемпионате Саудовской Аравии, и неизвестный клуб запросил информацию о потенциальном трансфере.
«Ювентус» арендовал Николаса Гонсалеса у «Фиорентины» прошлым летом и взял на себя обязательство выплатить 28 миллионов евро. Футболист провел 38 матчей во всех соревнованиях, забил пять голов и отдал четыре голевые передачи.
Согласно оценке сайта Transfermarkt, его текущая рыночная стоимость составляет 24 миллиона евро. Эта ситуация указывает на возможность как остаться в команде, так и перейти в другой клуб.