Militao Realning PSJga mag‘lubiyatini tahlil qildi
Madridning “Real” jamoasining markaziy himoyachisi Eder Militao 2025 yilgi klub jahon chempionati yarim finalida Frantsiyaning “PSJ” jamoasiga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘lishlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniya jamoasi uchun bu natija qoniqarsiz bo‘ldi. Militao jamoa oldida turgan vazifalarni bajarishda davom etishlari kerakligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “PSJ” jamoasi juda yaxshi o‘ynaydi va ular o‘tgan mavsumdagi natijalaridan bu kuchni namoyish etdilar. Shuningdek, ular g‘alabaga bo‘lgan katta iroda va intilishlarini ko‘rsatishdi.
Bu o‘yinda “PSJ” jamoasining kuchini aniq his qilish mumkin edi. FIFA matbuot xizmati braziliyalik futbolchining so‘zlarini aynan shunday yetkazdi.
Klub jahon chempionatining final o‘yini 13 iyul yakshanba kuni Londondagi “Chelsi” jamoasi bilan o‘tkaziladi. Bu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti.
“PSJ” va “Chelsi” jamoalari o‘rtasidagi final uchrashuvi futbol ixlosmandlari uchun muhim voqea bo‘ladi.

Милитау проанализировал поражение Реала от ПСЖ
Центральный защитник мадридского "Реала" Эдер Милитау высказался о поражении своей команды от французского "ПСЖ" со счетом 0:4 в полуфинале клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для испанской команды этот результат оказался неудовлетворительным. Милитау подчеркнул, что команде необходимо продолжать выполнять поставленные задачи.
По его словам, команда "ПСЖ" играет очень хорошо и продемонстрировала эту силу на основе результатов прошлого сезона. Также они показали большую волю и стремление к победе.
В этой игре силу команды "ПСЖ" можно было ощутить явно. Пресс-служба ФИФА передала слова бразильского футболиста именно так.
Финальная игра клубного чемпионата мира пройдет 13 июля в воскресенье против команды "Челси" из Лондона. Эта игра ожидается с большим интересом.
Финальная встреча между командами "ПСЖ" и "Челси" станет важным событием для футбольных болельщиков.