Chelsea Maduekeni Arsenalga 65 millionga sotadi
Londonning "Chelsea" klubining qanot hujumchisi Noni Madueke "Arsenal" klubiga o'tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mavjud ma'lumotlarga ko‘ra, 23 yoshli futbolchi "Arsenal" bilan 2030 yilgacha amal qiluvchi shaxsiy shartnoma shartlarini kelishib olgan. Biroq, klublar o‘rtasida rasmiy kelishuvga erishish kerak.
"Arsenal" tomonidan taklif etilgan 45 million yevro va bonuslar "Chelsea" klubini qoniqtirmayapti. Manbaning bildirishicha, "Chelsea" 65 million yevro so‘ramoqda va faqat shu summaga klub futbolchini sotishga rozilik bildiradi.
Hozirgi mavsumda Madueke Jahon klub chempionatida beshta o‘yinda maydonga tushdi, ammo hech qanday gol yoki assist qayd etolmadi. Umuman olganda, mavsum davomida u 46 o‘yinda maydonga tushib, 11 gol urdi va 5 ta golli uzatma berdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga bo‘lgan hissasini ko‘rsatadi. Futbolchi transfer jarayonida klublar o‘rtasidagi muzokaralar yakunlanishini kutmoqda.

Челси продаст Мадуэке в Арсенал за 65 миллионов
Лондонский клуб "Челси" близок к переходу своего нападающего Нони Мадуйеке в клуб "Арсенал". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно имеющимся данным, 23-летний футболист согласовал условия личного контракта с "Арсеналом" до 2030 года. Однако необходимо достичь официального соглашения между клубами.
Предложенные "Арсеналом" 45 миллионов евро и бонусы не устраивают клуб "Челси". По информации источника, "Челси" требует 65 миллионов евро и только за эту сумму клуб согласен продать футболиста.
В текущем сезоне Мадуйеке выходил на поле в пяти матчах клубного чемпионата мира, но не смог забить ни одного гола или сделать ассист. В целом за сезон он провел 46 матчей, забил 11 голов и отдал 5 голевых передач.
Эти показатели демонстрируют его вклад в команду. Футболист ожидает завершения переговоров между клубами в процессе трансфера.